Je tu ďalší Kozmodróm!

Štvrtok, 16. Október 2014 | Napísal marsel
Je tu ďalší Kozmodróm!

V Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave sa dňa 25. októbra bude konať už šiesty ročník stretnutia fanúšikov science fiction a fantastiky – Kozmodróm 2014. Jeho organizátori – občianske združenie SciFi Guide si vás dovoľuje touto cestou naň srdečne pozvať.

Kozmodróm je v priestore slovenského fandomu jedinečný svojou koncepciou a atmosférou. Trvá len jeden deň a jeho hlavnou náplňou je séria desiatich prednášok zameraných najmä na scifi, ale aj na ostatnú fantastiku a fandom. Téma tohto ročníka, „korene scifi“, je ladená trochu obšírnejšie a určitým spôsobom s ňou budú súvisieť všetky prednášky. Vypočuť si budete môcť až dvoch velikánov československého fandomu. Už po tretíkrát k nám zavíta teoretik fantastiky, Ondrej Herec, a svoju premiérovú prednášku na Kozmodróme bude mať česká spisovateľka, Františka Vrbenská. Chýbať však nebudú ani tradičné veci ako cukríková súťaž, či trailerová hodinka a tombola spojená so záverečným programom.

Nedeliteľnou súčasťou festivalu je aj mimoprogramová zábava, ktorá vytvára jadro fantastickej atmosféry, na ktorú sme na Kozmodróme takí hrdí. Patrí k nej najmä možnosť zahrať si z výberu scifi hier a herných klasík, ktoré nám zapožičiava Ihrysko.sk, či sadnúť si do komiksovej čitárne, ktorú sprostredkováva Space Unicorn, a začítať sa do niektorého z týchto grafických diel, či len na chvíľu podebatovať s ich fanúšikmi. Aktívne môžete tráviť čas aj v predajných stánkoch Olejar Books a Funtasticu, či zavítať ku Sestrám Zlopočestným po ručne vyrábané fanúšikovské predmety a prezvedieť sa niečo o našom partnerskom festivale SlavCone.

Kozmodróm však nie je len zbierka činností a prednášok, ktorým môžu fanúšikovia tohto žánru vyplniť svoj čas. Ide hlavne o stretnutie ľudí s rovnakou krvnou skupinou, ktorí majú radi netradičnú a interaktívnu formu zábavy a nezaoberajú sa svojimi menej všednými koníčkami len v súkromí svojho domova, ale snažia sa šíriť veci fantastické aj do povedomia verejnosti, na čo Kozmodróm poskytuje ideálny priestor. Preto medzi sebou radi privítame každého, komu koluje fantastika v žilách a kto má záujem stráviť deň v spoločnosti ľudí zapálených pre vec.

Náš festival sa uskutoční 25. októbra 2014 v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave. Vstupné na celý deň je 5€ a program začína o 9:00 ráno. Pre viac informácií sledujte našu stránku kozmodrom.scifi-guide.net alebo naše profily na sociálnych sieťach.

0

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk