Pozvánka na Slavcon 09

Sobota, 11. Apríl 2009 | Napísal namuras

obrazok“…festival mytológie, histórie, sci-fi, fantasy a hier.” Štvrtý ročník SlavConu sa uskutoční 24.-26. 4. 2009 ako obyčajne v priestoroch SPŠD Kvačalova v Bratislave. Tohtoročnou témou sú “Hrdinovia s veľkými… mečmi”. Aj vy ste kedysi milovali rozprávky o krásnych princeznách a odvážnych rytieroch, ktorí svojim veľkým mečom stínali hlavy drakov a všemožných príšer? Myslíte si, že hrdinovia sa nenávratne stratili spolu s detstvom a vaším obľúbeným plyšákom? Omyl!

Hrdinovia rastú spolu s nami, menia len mená, zvyky a príšery, s ktorými bojujú. Neveríte? Príďte sa pozrieť na SlavCon a spoznajte ich v najznámejších príbehoch zo žánrov fantasy, sci-fi, histórie a mytológie. Svetom fantázie vás okrem mnohých nadšencov prevedú aj spisovatelia Petra Neomillnerová, Lívia Hlavačková, Františka Vrbenská a Leonard Medek. Nebude chýbať ani výtvarník Juraj Maxon a ďalší pozoruhodní hostia. Tešiť sa môžete samozrejme aj na prednášky od členov SciFi-Guide.net, ktoré takmer zaplavia do prasknutia celú scifi miestnosť. Nebudú chýbať ani spoločenské hry od firmy Albi, turnaj v kartovej hre Bang! a predvádzanie i teória wargamingových hier (nielen) zo sveta Warhammeru.

Ak vám pasívne počúvanie nestačí, staňte sa hrdinom aj vy. Zapojte sa do niektorej z rolových hier (čiže LARPov), alebo si vyskúšajte epizódnu rolu na dramatických workshopoch. Nuž a tí odvážnejší môžu prísť nastrojení v kostýme, ktorý odmeníme zľavou až 20% zo vstupného. Najlepší z nich budú ocenení aj v kostýmovej súťaži. Tvorivosti sa na SlavCone medze nekladú a preto sme pre vás okrem tradičnej výtvarnej súťaže pripravili aj tvorivé workshopy, na ktorých si budete môcť vytvoriť vlastného vlka.

Milovníkov dynamických predstavení iste potešia skupiny Festum Aeternum, Vinedi, Duo Aratron Aspis, Larp Band, brušná tanečnica Aini a samozrejme Vrbovské Vŕby. Niet teda nad čím váhať, pripravená ponuka je naozaj pestrá. Pre viac informácii navštívte oficiálnu stránku festivalu www.slavcon.sk.

0

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk