Prvá slovenská Stargate hra oslávila 10 rokov

Nedeľa, 16. Marec 2014 | Napísal redakcia
Prvá slovenská Stargate hra oslávila 10 rokov

V tomto období pred troma rokmi prišla spoza oceánu informácia, ktorá zarmútila veľa fanúšikov seriálu, ktorý sa za 15 rokov svojho vysielania stal právom kultovým a pre mnohých zostane aj navždy výnimočný. Dnes však máme tu česť oznámiť vám rozhodne radostnejšiu informáciu. Dňa 16.3. 2004, teda presne pred 10 rokmi vznikla hra, ktorú spočiatku moc ľudí nepoznalo a prípadne jej aj prisudzovalo krátku existenciu. Avšak práve fenomén akým seriál Stargate bol, dal život hre, ktorá dala druhý herný domov všetkým milovníkom cestovania naprieč galaxiami…

Hviezdnabrana.sk, portál známy aj svojou skratkou SGG (StarGateGame) je tou hrou. Jedná sa o RPG hru inšpirovanú seriálom, založenú na čisto textovej forme, doplnenej o bohatú obrazovú časť, plnej fotografii vystrihnutý zo seriálu, ale aj detailných mapiek vytvorených hráčmi na obohatenie hernej atmosféry, v ktorej jednotlivý hráči tvoria celkový dej, pričom sú jeho súčasťou od prvého kroku do akadémie, zaradenia do vlastného SG-týmu, až po prvý krok cez hviezdnu bránu, cez ktorú už 10 rokov prešlo množtvo milovníkov tohto herného žánru.

joeA práve pri tomto významnom okrúhlom výročí vám prinášame krátky rozhovor so zakladateľom SGG. Osobou, ktorá dala tejto myšlienke reálny základ, vzhľad a vďaka ktorému už dlhých 10 rokov, mohli jej hráči prežívať vlastné dobrodružstvá, ale aj predovšetkým spoznávať nových ľudí. Toutou osobou nie je nikto iný ako Jozef Šamu, známy aj pod herným pseudonymom Joe Monroe.

Prvá a dôležitá otázka znie, čo ta viedlo k tomu, že si sa rozhodol založiť práve SGG?

V prvom rade to bola absencia počítačových hier z prostredia Hviezdnej brány, v druhom to bol môj pocit, že webové hry ako SGG či Trekgame, ktorú som v tom čase ešte hrával, sa dajú robiť aj ináč, takže kombináciou týchto dvoch sa zrodila myšlienka spraviť webovú, textovú RPG hru z prostredia Hviezdnej brány. V tom čase, ešte ako študent gymnázia som mal na také niečo aj veľa času a tak som sa pustil do realizácie.

Ako si spomínaš na začiatky hry, boli jednoduché, alebo naopak zložité?

Skôr jednoduché, v tom čase som vedel programovať v html a php, len veľmi málo, no predsa som to sám dokázal, aj keď s použitím primitívnych postupov, rozbehnúť. Postupne sa k tomu pridávali samozrejme aj schopnejší ľudia, ktorí hru posunuli či už hráčsky alebo aj kódovo oveľa ďalej.

Dnes na internete existuje už naozaj veľké množstvo prehliadačových hier rôznych žánrov a grafickým spracovaním, čím si myslíš, sa dokázala práve SGG presadiť pri takejto silnej konkurencii?

Z prostredia hviezdnej brány tých textových RPG hier na Slovensku predsa len veľa nie je, takže to sú prednosti na ktorých môže stavať, prostredie Hviezdnej brány a zameranie na hráčov zo Slovenska, alebo Českej republiky. Zohnať zanietených a nadaných moderátorov, spisovateľov, ktorí budú držať hráčov v príbehu by mal byť hlavný cieľ.

Čím môže textová RPG hra ako SGG zaujať voči hrám založeným viac na grafickej forme?

Najmä kvalitným príbehom a potom väčšou voľnosťou pre samotného hráča.

Za 10 rokov sa isto vystriedalo v hre niekoľko „generácii“ hráčov, čo viedlo teba k opusteniu hry?

Nedostatok času a iné projekty, ktoré ma začali viac baviť, no a potom určite aj akési presýtenie Hviezdnou bránou celkovo.

Keďže práve dnes oslavuje hra okrúhle narodeniny, napadlo ťa niekedy, že hra ktorú si sa rozhodol založiť pred 10 rokmi dokáže vydržať tak dlhú dobu?

To veru nie;) Blahoželám hlavne ľudom, čo ju stále hrajú a udržiavajú.

A posledná otázka, vieš si predstaviť, žeby si ešte dnes pôsobil aktívne v hre?;)

Už skôr len ako hráč, ale ktovie čo prinesie budúcnosť.

To boli odpovede zakladateľa hry, ktorou počas jej hernej histórie prešlo už veľa fanúšikov hviezdnej brány a ktorej samozrejme prajeme ešte veľa nových a kreatívnych hráčov, aby mohla aj naďalej baviť a spájať ľudí, pre ktorých bola, je a bude Hviezdna brána navždy tou seriálovou srdcovou záležitosťou.

0

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk