REPORT – SSR LARP

Nedeľa, 28. September 2008 | Napísal marsel

obrazokCelá akcia sa začala celkom nenápadne a to paradoxne v piatok ráno. To bola asi posledná doba kedy hlavný organizátori naposledy spali. Teda ono celá myšlienka už v mojej hlave skrsla dávno ale k samotnej realizácii došlo až nedávno. Hlavným impulzom bolo asi posledné stretnutie SFG ktoré sa konalo v mýtnom domčeku(21.9.2008) a kde sme prezentovali naše vízie(teda prezentovali…bolo to tak medzi rečou). Kedže sa však na tento nápad chytili snáď všetci prítomní, tak sme boli už vopred pozitívne motivovaní…

Dejstvo I. Priprava – 26.9.2008 ráno

Ja som vstával akurát do práce a v hlave som mal ešte kopu vecí, čo treba dorobiť, kedže po organizačnej stránke nebola akcia esťe vôbec pripravená. Teivos asi ešte spal a Rasťo neviem čo robil(asi tiež spal). Podstatné bolo že som bol plný elánu a šlo sa do práce.

26.9.2008 poobede

Nadviazal som prvé kontakty s ďalšími členmi organizačného týmu a preventívne som poslal ICQ správu všetkým čo boli online na ICQ(Táňi) aby nezabudli čo ich zajtra čaká. Stále nebolo nič pripravené.

26.9.2008 podvečer

Opäť sme si trocha popísali s teivosom a dohodli sa že mu ja a rasťo príjdeme pomôcť s prípravou územia na akciu. Ten súhlasil a tak bolo rozhodnuté že ja, môj notebook, môj druhý notebook a ešťe nejaké veci spolu s rasťom príjdu k teivosovi. Rasťo došiel akurát včas na koniec mojej pracovnej doby a tak sme mohli vyraziť. Pripomínam stále nič moc ohladne príprav.

26.9.2008 večer, asi 19:00

Ideme MHD s rasťom a premýšlame ako by sa to dalo urobiť aby teivosov dom vyzeral ako mostík lode a prečo sme kúpili tak vela kofoly a vifonu a iných vecí ktoré teraz nevieme povláčiť po trolejbusoch.

26.9.2008 večer, asi 19:45

Klopeme na dvere Teivosovi, ktorý nám otvorí a uvíta nás. Zisťujem že nič nie je pripravené ani nakúpené ani nič proste a že sa ide všetko vymýšlať, aspoň že po náročnom dni(aspoň pre mňa) máme stále aspoň elán niečo robiť, to je pozitívne. Takže sa rozhodneme že si odtestujeme výkon grafických kariet našich notebookov, veď času do playtestu je ešte stále dosť.

26.9.2008, noc

Zistil som že moja Geforce 9600GT sa nedá softwarovo modifikovať na Quadro(frakin rivatuner) a predbiehame sa s rasťom a teivosom kto dá viac bodov v 3D marku 06. Teivos to nezvláda kedže jeho 7600GT sa nechytá a tak radšej ide niečo modelovať, respektíve sa mu snažíme rozbehať mayu tak aby renderovala cez grafiku a nie cez procesor(čo sme sa inak snažili rozbehať aj rastovi s 3DS max), naše pokusy sú však stále márne a máme s tým čo robiť. Aspoň že som dal 5512 bodov v 3Dmarku06

26.9.2008, hlboká noc

Tak mi napadne že by sme asi aj mali pripraviť ten larp a spoluprísediaci s tým súhlasia takže sa do toho púšťame. Teivos ukáže plány lode a my začneme rozmiestnovať jednotlivé miestnosti lode do jednotlivých miestností teivosovho domu. Zisťujeme že výťah by mal byť tam kde práve sedíme a tak tento nápad zavrhujeme a prispôsobujeme plány aktuálnym možnostiam Po chvíli je alfa verzia na sveťe.

27.9.2008, hlboké ráno(asi 0:30)

Začína na mňa dopadať únava, rasťo toho má tiež dosť, Teivos je zvyknutý(je to architekt). Niekoho napadla myšlienka(a veru to aj bolelo) a to taká že treba ísť nakúpiť. Vieme že máme šalát ale to nevude stačiť, máme aj vifony a kofolu, proste lahoda. Dávam rasťovi úlohu notifikovať ludí cez ICQ a mobily aby nezabudli že o 8 hodin a 30 minút tu majú byť. Nikto nie je online(typycké) a tak sa rozhodujeme doraziť plány lode, doraziť tunenie grafík a ísť nakúpiť s medzizastávkou na intrákoch a mieste kde sa dá najesť.

27.9.2008 niečo medzi 1:00 a 2:00

Prichádzam do svojej izby na internáte a spolubývajúci zas nespí, typycké. Tak sa prezlečiem a poberiem veci a ideme, rasťo berie sci-fi jedlo(puding a krupicu a samozrejme farbivo). Následne vyrážame k tesku lamač ale najprv do McDrive lamač, kde zisťujeme že majú len nočné menu(chápeťe tomu že po polnoci majú len nočné menu?), aspoň že nočné menu boli bigmacy aj keď teivos nedostal ani taštičky ani chicken roll a tak bol z toho patrične naštvaný. Zaliezli sme do podzemného parkoviska kde sme jedli a pozerali sa na divné autá.

27.9.2008 po zahnaní hladu a iných potrieb

Raid na tesko začal krátko po tom ako sme vyliezli z teplého auta do studenej noci. Kupovali sme o sto6 a nakúpili sme popravde dosť vecí na celý larp a nie len na playtest, veľká škoda že sa neskúsili pudingy, retrožuvačky, zelený alkohol a iné vychytávky ktoré sa dali(vaša chyba :D). Následne sme sa vrhli na nočnú jazdu zase späť. A áno, nekupujte v noci mäso, smrdí.

27.9.2008 stále noc a už asi 20 hodín bez spánku

Ešte že sme v tesku kúpili tesko redbull(chutí rovnako len za rovnakú cenu máte 3x viac, asi to riedia). Ten nás držal pomerne solidne nad zemou. Podarilo sa nám konečne začať riešiť veci v dome ako presun nábytku a tak. Takisto sme aj vytlacili menovky miestností a pod. Začali sme robiť mostík. Už sme si predstavovali ako nám bude sonička ráno nosiť drinky a tak sme tomu mostík patrične uspôsobili. Potom teivosa napadla super vec a to ako vyriešiť predné kreslá, potom mňa napadlo dať pilotovi joystick. Potom sme prisúvali gauče, stoličky, stoly a podobne a testovali wifinu. Nakoniec nás napadlo využiť teivosov 24“ monitor ako hlavnú obrazovku, geniálne A len tak mimochodom rasťo robil super SSR skin na mirandu ktorý bol úplne cool.

27.9.2008 ráno asi 7:00

Došiel redbull. Ja som strihal hodnosti, inak sa doriešovali posledné veci na mostíku a opäť sa riešila IT technika a fakt že teivosova wifina neprekoná strop. Rasťo už obvolával ludí a zatial si plán plnila iba Elen a Soňa, ktoré boli už na zastávke pripravené na akciu, zvyšok spal(vrátane nášho polospánku).

Dejstvo II. : Hra

Deň sa začal očakávaným príchodom Elendilky a Soničky a taktiež očakávaným meškaním všetkých ostatných členov. Nasledovalo zvítanie a prestavovanie celej hernej plochy. Násnedne začalo zistovanie čo sa stalo zo zvyškom a kde sú. Všetci spali, nezdvíhali alebo sa v najlepšom prípade vydávali na cestu(ponaučenie, pred hrou nepite, neflámujte a podobné veci). Takže sme všetci čakali a zatial inštalovali elen notebook. Rasťo sa stal okrem FTL technika(pozícia v hre) aj výpočtovým technikom kedže všetkým inštaloval SSR tému a SSR mirandu.

Následne sa dovalili ďalší aktéri celej hry a to Lemures a Rico. Táňa bola offline na všetkých možných kominkačných prostriedkoch a tak sme sa jej len márne snažili dovolať. Takže sme aj tým neskôr príchodzím ukázali celú plochu ešte raz. Ono každému sme to z celej radosti ukazovali zvlásť. Nie že by ma to nejako extra bavilo ale museli chodiť po jednom. Aspoň že kartónové visačky určujúce hodnosti zožali celkom úspech.

Konečne asi po 45 minútovom meškaní dorazila aj Lila a tak sa dalo začať niečo riešiť. Teda v prvom prípade sa riešila hlavne wifina ktorá samozrejme ako sme očakávali nedokázala prekonať strop a signál stále vypadával na celom prízemí. Takže som sa snažil ešte aj pól hodinu po začatí hry nájsť miesto kde by nevypadávala. Bohužial tento bol sme nakoniec ja aj Rasťo vzdali kedže to bolo úplne beznádejné(pozn. Musí sa kúpiť poriadia WiFi).

Samotná hra

No začalo sa z asi 90 minútovým meškaním, čo ma dosť mrzelo ale tak nebral som to nijak tragicky. Teivos dostal rozkazy čo má robiť a ako má vysvetliť všetkým čo majú robiť. Aj lemures ako zástupca dostal isté pokyny čo má robiť a už dopredu prezradím že ich plnil do bodky presne.

No prvé zdržanie sa vyskytlo vlasne hneď po začiatku keď tak nad tým uvažujem. Ale tentokrát to bolo zdržanie príbehové takže ma to nijako nevytočilo. Kapitán s prvým dôstojníkom riešili fakt že nenabili batérie pre najbližší skok, respektíve že si mysleli že ich nabili ale v skutočnosti ich nenabili respektíve sa zistilo že to celé bola sabotáž. No vzniklo z toho celkom veľké haló po celej lodi a velenie zúrilo a to nie len na ASSR Empe Orf(ako sa volala loď), ale aj na stanici z ktorej vydokoválali, takže Kapitán Teivos mal celkom nepríjemný pohovor s velitelom základne. V ňom si nič nedarovali a obaja odchádzali od terminálov celkom napálení. Asi po ďalšom 45 minútom zdržaní počas ktorého sa zistilo že niekto zlinkoval kondenzátory a tak krátne nechal vybíjať celé batérie, sa konečne lodi podarilo závadu opraviť a mohlo sa skočiť.

No konečne skok, nikde nič, mohlo sa isť oddychovať. Posádka to zobrala celkom v pohode, barmanka Soňa nosila na mostík drinky a niekoľko členov(menovite si pamätám hlavne Lilu) odišlo riešiť veci do baru. Zatial sa chladili súčiastky, a nabíjali baterky. Proste pohoda. Napísal by som okolo toho aj viac ale celkovo sa tam fakt nič poriadneho nezomlelo a bola to asi jediná časť, kedy som nebol vyťažený asi na 120%(a aj jediná časť hry keď bolo vidieť že má posádka vec pod kontrolou).

No hneď druhý skok nás zaviedol do nepriateľského územia kde mala Empe Orf vykonávať hĺbkový priezkum nepriateľskej aktivity. S pomocou dobre nastavenej energie do senzorov sa im to aj zpočiatku darilo ale to by nebol Teivos aby veci nešiel hlbšie skúmať, a to by nebol Lemures aby nespravil nejakú úplnú blbosť. Tá spočívala k aktivácii komunikácie v nepriateľskej zóne a vyštavenia batérií len na to aby poslal správu domov s tým že ako pokračuje vypočúvanie osoby zodpovednej za sabotáž(aj keď to už v tej chvíli nemala základna vo svojich rukách a celkovo bola táto informácia pre misiu úplne nepodstatná), podstatné však bolo to že sa k lodi začalo blížiť asi 60 stíhačov a tak sa posádka musela pripraviť na boj. Týmto sa pôvodné poslanie misie končí a nastupuje núzdzové poslanie typu znič všetko čo vidíš. Lod bola razom v plnej pohotovosti a aj keď to tak nevyzeralo, všetci mali adrenalín až v ušiach.

Teivos to vzal razom do tých správnych rúk a rozkazoval všetkým naokolo. Razom sa zistilo že energie je málo a nemôžu ísť naplno motory, štíry aj zbrane naraz a tak sa volili kompromisy. Dokonca sa uvažovalo aj siahnuť na podporu života, ale od toho naštastie posádka upustila. Lila strielala všetkým čo mala(podla rozkazu kapitána ktorý to samozrejme nemyslel doslovne ale ona si to doslovne vysvetlila a tak z toho vznikol fakt že z lode sa to šinulo naozaj všetkým čo mala). Aj keď sa minula podstatná časť munície, faktom bolo že stíhače to rozmetalo parádne. Na mostíku preto panovala úlava a radosť že to všetci prežili bez väčšej ujmy na lodi. Fakt však bol že ich vyčínanie zalarmovalo nepriateľskú eskortu ktorá ich začala prenasledovať, a neskor dokonca aj korvetu čo bolo pre nich ako menšie plavidlo dosť problematické. Takže nasledovalo jediné možné východisko a to útek a rýchle nabitie batérii aby sa mohlo skociť späť. To sa im aj celkom darilo a s občasným použitím sily sa im darilo držať nepriateľa na dištanc. Lenže nemôže predsa všetko vyzerať super, takže sa do toho opäť priplietol iniciatívny Lemures, ktorý mal zafixované, že misia musí pokračovať a tak zadal počítaču skočiť na ďalšie miesto podľa pôvodného plánu misie, čo bola sústava Eqrom ktorá bola tiež prekvapivo nepriateľská. Lenže o tejto skutočnosti sa akosi zabudol zmieniť zvyšku posádky, ktorá bola v tom že skáču smerom domov. Takže Teivos s korvetou za zadkom skákal do tunelu prenasledovaný a nevediac že si to mieri do ďalšej nepriateľskej sústavy. Nebyť toho že to korveta nestihne a neuviazne niekde neznámo kde, asi by mal poriadky problém respektívne ešte väčší ako mal teraz kedže skočil do sústavy kde sa združovalo 7 nepriateľských plavidiel z toho 3 väčšie ako on. Takže proti nemu bola vyslaná korveta, eskorta a hafo stíhačov ktoré leteli na už mierne poškodenú Empe Orf.

Situácia bola zlá ale nie dosť nato aby nemohla byť ešte horšia. Posádka očividne nespokojná z vedením misie a v nádeji či záblesku nejakého pochýbného mierového zamyslenia sa rozhodla vyvolať vzburu proti kapitánovi a prvému dôstojníkovi. Tá prebehla pomerne rázne a veleniu nedala čas na reakciu. Problém však bol v tom že nikto nemal dosť odvahy exekuovať prvého dôstojníka, dokonca ho ani zviazať alebo spacifikovať, to bol problém keďže sa im vlastne len tak pohyboval po mostíku a snažil sa vyvolať autodeštrukciu lode, tá sa mu nakoniec nepodarila keďže nemal kapitánov kód, a ten mu ho nedal kedže netušil načo ho potrebuje. Vzbúrenci sa snažili nadviazať kontakt s nepriateľom aj keď som nechápal prečo keď nevedia ich jazykom a ani nevedeli či sa im podarí nadviadať spojenie. Nakoniec sa im spojenie nadviazať podarilo ale aj to len zvukové, a aj tak mu nerozumeli. Pochopili až keď sa na ich loď zniesla spŕška streliva a zistili že musia veĺmi rýchlo utekať. Loď to dostávala krute zo všetkých strán, ale darilo sa jej odolávať. Po dlhom čase sa konečne nabili batérie a skákalo sa na dva krát domov. Problém bol však ten že medzi domovom a Empe Orf zúrila pomerne silná bitka, nuž ale trebalo to riskúť, loď už nebola natoľko schopná aby odolala viac ako 2 ďalšie útoky a tak neostávalo nič iné ako s poškodeným generátorom a motormi vykovať taktické premiestnenie do výhodnejšej pozície(útek).

No podarilo sa im skočiť akurát na záver bitky kde odolávala posledná korveta SSR korvete a eskotte Kranov. Korveta ich samozrejme okamžite žiadala o pomoc a žiadala si kapitána, lenže ten bol spacifikovaný vzbúrencami a tí nevedeli čo robiť. Nejako sa z toho vyhovorili a pomohli pri boji. Lenže kým sa dohadovali ako a či ím pomocť, korveta to dosť tvrdo dostala a pripravovala sa na evakuáciu. Aspoň že zničila nepriateľskú eskortu a tak bola posádka vystavená len ťažko poškodenej korvete nepriateľa. Tak či onak nakoniec dovolili kapitánovi aby sa ujal velenia kedže to nezvládali, ten sa vysporiadal s nepriateľom pomerne rýchlo a to tak že ušiel ďalej a nechal vybuchujúce jadro spojeneckej korvety aby sa postaralo o vyčistenie bojového poľa.

Takto vlastne končila celá hra. Z lode toho vela neostalo, ale stále letela a podaril sa jej dokonca aj manuálny skok domov aj keď to usmažilo komplet celú elektroniku, ktorá toho už mala viac než dosť, dokonca usmažili aj centrálny počítač(mňa), takže to bola úplná lotéria či sa im to podarí, ale podarilo, čo teda nechápem ani ja ako ale tak mali štastie, asi to posledné v živote, pretože keby hra pokračova ešte tak hodinu tak vzbúrenci idu k stene a velenie za neschopnosť čistí toalety do konca života. Ale tak hlavné bolo že sa všetci bavili.

Dejstvo III. Aftermatch po hre.

No všetci sme prežili pomerne fajn. Elen priniesla Marlenku(!!!) a celú tortu normálne, všetci sme ju zjedli asi za 10min a ja ju zajedal pravými retrožuvačkami. Ešte sa stihla nejaká kofola a následne sa všetci bavili o hre, aj o normálnych veciach, pričom nálada bola celkom fajn, škoda že všetci sa už nejako poberali rýchlo domov, aspoň že sme stihli poupratovať. Pomaly spánok doliehal aj na mna a tak sme ešte s Rasťom a Teivosom dorazili upratovanie a s Rasťom sme sa pobrali domov na intráky.

Čo dodať? Konečne som šiel spať a spal som asi 15 hodín. Toť všetko, som rád a chcem poďakovať všetkým ktorí sa zúčastnili tohto playtestu, dúfam že ste sa bavili rovnako ako my a vedzte že bude kolo 2.

report by Skalar.

1

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.

LiLa

ja by som si to aj zopakla! ako som si tak citala tento skalarov podrobny sit rep, tak mam fakt chut sa do toho ponorit znovu, bez toho 45 minutoveho meskania a doslovneho plnenia niektorych kapitanovych rozkazov, hehehehe

10.11.2009 00:33
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk