SlavCon 2011

Štvrtok, 17. Marec 2011 | Napísal redakcia

obrazokV dňoch 8. až 10. apríla 2011 sa bude v Bratislave konať stretnutie fanúšikov histórie, sci-fi, fantasy a hier – SlavCon. Každý z vás je srdečne vítaný, ak máte chuť na skvelý víkend. Slavcon je totiž festival, ktorý poskytuje jedinečnú možnosť oddýchnuť si, uvoľniť sa a oprostiť od pravidiel reality a okolitého sveta…

Nie tým, že by ste sa na víkend premenili na rozprávkovú bytosť, rytiera ako zo Sapkowského poviedok alebo bojovníka v pyžame zo Star Treku, ale predovšetkým preto, že sa po vstupe do priestorov conu stanete súčasťou živého – a živelného – organizmu. Ak vás zaujme prednáška, nie je problém po nej s prednášajúcim sadnúť do čajovne a podrobnejšie rozobrať tému. Ak nepoznáte pravidlá dobre vyzerajúcej doskovej hry, skupinka okolo nej vám všetko ochotne vysvetlí a pozve vás zahrať si. A na “sedlácku gotiku” Vrbovských Vŕb si zatancuje každý.

Neznamená to však, že zanedbávame kvalitný a pestrý program, naopak. Našu sci-fi sekciu sa majú na svedomí tí najpovolanejší – OZ Scifi Guide, ktorého členovia sa už 6 rokov sa starajú o web o scifi seriáloch a filmoch. Okrem toho, že Spoločenstvu Tolkiena pomáhajú organizavať celý SlavCon, prispeli aj vytvorením originálnej sekcie Underground, ktorá sa bude venovať popkultúre a rôznym subkultúram, ktoré bavia geekov, ale aj normálnych smrteľníkov. Fantasy sekcia je inšpirovaná témou conu – Mágia a technológia – a jej lákadlom sú prednášky od známych spisovateľov, ako napríklad Juraj Červenák, Františka Vrbenská alebo Leonard Medek. V historickej sekcii sa dozviete zaujímavé informácie o minulosti priamo od archeológov, historikov a ľudí od fachu. A pre každého, ktomu sa nechce len tak sedieť na zadku, sú pripravené umelecké aj pohybové workshopy, kde si môžete vyskúšať svoju zručnosť a naučiť sa niečo nové. Program už nájdete na stránke, stačí kliknúť na anotácie.

Ak ste zo zahraničia, nemusíte sa trápiť drahými medzinárodnými bankovými prevodmi. Stačí sa zaregistrovať dopredu do 4.4.2011 a na mieste si po predložení dokladu o trvalom bydlisku mimo SR môžete kúpiť vstupenku na con za predpredajovú cenu. Takže teraz už nepríjimame žiadne výhovorky, prečo neprísť. Na SlavCon sa môžete dopraviť hviezdnou loďou s warp pohonom, viperom, hviezdou bránou, teleportom, na metle, na koni, či na koči, lietajúcim kobercom, ale aj obyčajne autom a vlakom. Všetky dopravné prostriedky ustajníme a po skončení akcie možno aj vrátime.
www.slavcon.sk

2

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.

www.balive.sk

Fotografie a videoreportaz z festivalu SlavCon 2011 na bratislavskom portali odkaz ». Priamy link:

odkaz »

11.04.2011 12:00

Kodosaurus

Slavcon bol ultimatny con na ktory som sa velmi tesil a aj som si ho velmi vychutnal a skladam velku poklonu vsetkym organizatorom tejto akcie

10.04.2011 18:36
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk