Smallville – 11. sezóna je tu!

Pondelok, 21. Máj 2012 | Napísal marsel
Smallville – 11. sezóna je tu!

V nedávnom článku sme vás informovali, že tvorcvia serálu Smallville plánujú po jeho televíznom ukončení pokračovanie. Zo sveta pohyblivých obrázkov sa príbeh Clarka Kenta presunie do sveta statického, tam kde to všetko začalo – do komiksu. Pred pár dňami som si neodpustil návštevu komiksového obchodu a na poličke nových čísiel ma zaujalo prvé číslo komiksu s názvom SMALLVILLE. Ako správny fanúšik rovnomenného seriálu som teda neodolal a prvé vydanie som si kúpil.

Hneď na začiatku ma zaujala animácia, ktorá veľmi milo prekvapila. Postavy v komikse sú verné tým skutočným, ktoré sme desať rokov mohli pravidelne vídavať v TV. Farby taktiež neurazia a sú podľa mojho názoru zvládnuté viac než dobre. Najviac ma prekvapila postava samotného Supermana/Clarka Kenta. Myslel som si, že Tom Welling už nemôže byť viac sexy ako na televíznej obrazovke. Mýlil som sa :) No, ale poďme konečne k príbehu. Povedz si však najprv, o čom bolo finále seriálu.

Dejová línia v posledných epizódach sa venovala záporakovi s menom Darkseid, ktorý ztelesňoval v seriáli čisté zlo. Jeho “final evil plán” pozostával v tom, že na kolízny kurz so Zemou poslal temnú žiariacu planétu, ktorá mala navždy pohltiť pozemšťanov a tak zničiť veškeré dobro a nádej na lepší zajtrajšok. Lionel Luthor sa snaží so všetkých síl priviesť k životu Lexov klon, čo sa mu napokon poradí po dohode so samotným Darkseidom. Pred tým ako “evil” Lex mohol čokoľvek urobiť však prichádza na obrazovku Tess. Scéna končí so záberom na Lexa s nožíkom v ruke, ktorý práve zavraždil svoju sestru. Tá tesne pred tým, ako poslednýkrát vydýchla, ešte stihla Lexa infikovať špeciálnym neurotoxínom. Ten spôsobí, že Lex zabudne na všetko, čo sa stalo do dnešného dňa. Nevie, že je hlavný záporák, nevie, že pred pár sezónami sa dozvedel, že Clark je Superman… Jednoducho povedané BIG reset, nevie absolútne nič. Medzitým tajomný hlas Jor-Ela pošepkáva Clarkovi, že je pripravený na poslednú veľkú skúšku a prezrádza mu to, čo diváci vedia už minimálne päť sezón …vieš lietať, synu. Jo a taktiež dostáva ikonický červeno modrý kostým s veľkým S na hrudi, ktorý Jor-El celých 10 sezón skrýval pod pevnosťou na Antarktíde. Napokon po dvoj minútovom zábere na Olivera Queena, ktorý mu drží všetky palce a nepalce, Superman mení kurz znepriatelenej planéty a posiela ju kade-ľahšie. Veľké vítazstvo a koniec seriálu je tu. Z mladého fagana zo Smallvillu sa stáva jeden z najikonickejších superhrdinov vôbec – Superman a.k.a. muž z ocele.

Príbeh komiksu pokračuje šesť mesiacov po skončení toho seriálového. Superman sa stal symbolom spravodlivosti, čestnosti, skvelosti a úžasnosti. Pomáha slabým, zachraňuje ľudí v nešťastí. Z Lois je vážená redaktorka Daily Planet a Clark sa hrá na nešiku. Lex je vedúcim Luthorcorpu a na tlačovke odhaluje pred celým svetom svoj “plán”. Je presvedčený o tom, že obrana planéty by nemala byť len v rukách superhrdinov ale nás, pozemšťanov. A preto Luthorcorp, ako popredný výrobca vojenskej techniky, bude vyrábať mini-raketoplány novej generácie, ktorú budú schopné brániť planétu za pomoci najnovších zbraní. Aby toho nebolo málo, Lex má halucinácie. Zjavuje sa mu jeho sestrička, Tess. Superman medzitým na orbite planéty stopuje zvláštne údaje, ktoré môžu odhaliť veľké…

A ďalej vám nič nepoviem :) Pokračovanie v komikse. Myslím si, že spracovanie 11. sezóny Smallvillu sa celkom podarilo. Som zvedaví, kam sa s príbehom vydajú autori a dúfam, že nás čaká pár nezabudnuteľných dobrozdružstiev a veľa napätia. Držím DC palce, nech tento fandom žije aj naďalej…

Superman

2

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.

marsel

Tom Welling/Superman sa podľa mňa na seba dosť podobá, samozrejme nie z každého uhla a na každej stránke je kresba tváre dokonalá, ale ja som ho na tých stránkach komiksu fakt zpoznal. :)

23.05.2012 11:08

Sirius

ne práve ta kresba moc nesedí keby nemali kostýmy spoznal by som len Lexa a aj to preto že je plešatý.

22.05.2012 20:01
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk