Nový sci-fi seriál: Continuum

Utorok, 29. Máj 2012 | Napísal marsel
Nový sci-fi seriál: Continuum

Včera bola odvysielaná pilotná epizóda nového sci-fi seriálu s názvom Continuum. Seriál sa natáča a vysiela pre kanadskú televíziu Showcase.

Píše sa rok 2077, väčšina štátov na planéte má nový systém politického zriadenia nazývaný ako “korporátne diktátorstvo”. Demokracia, ako ju poznáme v súčastnosti už neexistuje. Politické a všetky mocenské rozhodnutia sú v rukách najsilnejších korporácii, ktoré formujú zákony a určujú, čo je správne a čo nie. Skupinka extrémistov, ktorých súčasná garnitúra označuje prívlastkom “teroristická skupina”, sa rozhodla vziať spravodlivosť do vlastných rúk a vyhodiť do vzduchu hlavné sídlo – korporátny kongres.

Neskôr sa policajným zložkám podarí chytiť osem členov z teroristickej skupiny nazývanej ako “Liber8″, o ktorých sa rozhodlo, že budú verejne popravení. Na prípravy dohliada aj policajná dôstojníčka Kiera Cameronová, ktorá sa podieľala priamo na dolapení niektorých z týchto zločincov. V deň samotnej popravy však trestancom niekto pomôže k úteku. A nie je to hoc aký útek, ale útek do minulosti. Presnejšie o 65 rokov. Okrem ôsmich nebezpečných teroristov sa do roku 2012 dostane spolu s nimi aj Kiera, vyzbrojená najnovšími technológiami ako sú napríklad CMR chip implantovaný priamo do jej mozgu umožňujúci nahrávať všetky zážitky alebo futuristický oblek/uniforma slúžiaca ako neprestrielná vesta a počítač v jednom.

V priebehu epizódy sa dozvedáme, že posun v čase asi nebol tak náhodný ako sme si všetci mysleli a cieľom týchto ôsmich ľudí bude v roku 2012 vyprovokovať a zahájiť vojnu proti formujúcim sa svetovým korporáciam, ktoré jedného dňa ovládnu Zem. Na konci pilotnej epizódy ostávajú nezodpovedané niektoré otázky, ktoré môžu divákovi ponúknuť celkom zaujímavé príbehy, napätie a dobrodruštvo.

Seriál sa natáča v kanadskom Vancouveri a priamo aj dej seriálu je zasadení do tohto mesta. Môžete v ňom vidieť veľa známych tváry, spomeniem napríklad: Rachel Nichols (Alias), Lexa Doing (Andromeda, Stargate SG-1), Victor Webster (Mutant X), Brian Markinson (Caprica), William B. Davis (X-Files) a ďalší.

V tomto období sucha nový sci-fi seriál padol viac než vhodne a nám nezostáva nič iné ako producentom a scenáristom popriať veľa dobrých nápadov, veľa fanúšikov a veľa preveľa odvysielaných epizód.

1

komentáre:

Musíte byť prihlásený aby ste mohli pridať komentár.

David

Tak som sa dokopal k pozretiu prvej epizody a nic moc :/ Snad Revolution vypali lepsie :)

07.06.2012 08:47
Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk