SFG o.z.

názov: SciFi Guide o.z.
adresa: Kôstková 8, Bratislava 59, 851 10
IČO: 42 172 438

Charakterizujeme sa ako skupina mladých ľudí, ktorí sú fanúšikmi science fiction a združujú sa pri webových stránkach portálu SciFi-Guide.net. Je to však niečo omnoho väčšie – ku pravému „guidistovi“ sa viaže aj istý životný štýl.

Portál vznikol na jeseň roku 2005 a okamžite si našiel svojich stálych prispievateľov hlavne na fóre. Tam dodnes pretrváva búrlivá diskusia o najrôznejších fenoménoch vedeckej fantastiky a jej bohatých prevedeniach. O rok neskôr sa uskutočnilo prvé stretnutie členov fóra a vznikol prvý väčší zvyk našej komunity – organizovanie tzv. GuideConov. Sú to stretnutia našich členov: spravidla sa mení mesto, počet ľudí narastá zo stretnutia na stretnutie a náplň je veľmi jednoduchá – zbližujeme sa, diskutujeme, pozeráme spolu rozmanité sci-fi diela alebo hráme spoločenské hry.

Veru, od roku 2006 sa taktiež aktívne zapájame aj na kultúrnych festivaloch v Čechách a na Slovensku. V poslednej dobe mi to pripadá, že na ktorejkoľvek akcii poviete slovíčko „gajdisti“, tak už vyťahujú svätenú vodu. Na akciách typu SlavCon, či IstroCon prispievame hojným počtom do programových línii a najmä vďaka tomu, počet našich členov rapídne rastie. Taktiež sa nám oplatí cestovať do susediacej Českej republiky, kde sa vždy pre nás nájde malé miestočko v programovej štruktúre a už niekoľko rokov aktívne pôsobíme napríklad aj na najväčšom kultúrnom festivale v strednej Európe – Festivale Fantazie.

Popri oficiálnej činnosti však vyvíjame aj činnosť vlastnú. V rámci SciFi-Guide zakládame rôzne skupiny, ktoré majú hlboké účely. Za všetky spomeniem KNIPLA (Klub na podporu inteligencie Leeho Adamu zo seriálu Battlestar Galactica), Torchwood Sôvä nad Sŕním (úspešný mini projekt inšpirovaným britským seriálom Torchwood, vďaka ktorému utužujeme vzťahy s ďalšími medzinárodnými pobočkami) alebo Tričko shop, v ktorom náš grafik vždy vymyslí, ako si správni scifisti osviežia svoju garderóbu o krásne kúsky s logami svojich obsesií.

Počas rokov sme sa nesmierne zmenili, dalo by sa povedať, že čiastočne aj dospeli. Práve preto si čítate túto stránku – dospeli sme do štádia, kedy napríklad pripravujeme vlastný festival pre verejnosť alebo Vám prinášame aktuálne informácie zo sveta fantastiky pomocou tohto internetového portálu. Podporte nás! Vracajte sa späť na naše stránky, stretávajte sa s nami na našom diskusnom fóre alebo nás prídite pozrieť na akciu, ktorá nesie názov Kozmodróm. Con, ktorý je vhodný pre každého scifistu.

Bankové spojenie:

číslo účtu: 2813990151/0200
IBAN: SK20 0200 0000 0028 1399 0151
SWIFT: SUBASKBX
označenie banky: SUBA
kód banky: 0200

Zloženie Kvóra:

predseda: Mgr. Miroslava Klempová
tajomník: Bc. Ján Soviš
finančník: Ing. Marcel Marko
člen kvóra: Mgr. Martin Šimo

Zloženie Šedého koncilu:

predseda: Soňa Klempová
člen koncilu: Mgr. Linda Šimeková
člen koncilu: Pavol Filadelfi

Nezabudnite navštíviť:
- Ciele a výhody
- Stanovy združenia
- Naše stretnutia a cony
- Prihláška do združenia

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Pridaj sa k nám

RSS Google Plus Facebook Twitter

Odporúčame

Fantasy Knihy Feeling Movies - recenzie filmov
FAN-PROJECT.COM Merlin
tolkien.sk PanPrsteňov.com
scifi.sk Slovenský web o web o seriáli Castle
SlavCon IstroZIN
Batman: Arkham Knight - CZ/SK

Podporte nás

© 2005-2012 SciFi-Guide.net - Váš sprievodca sci-fi a fantasy svetom
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk